Actualitate· 1 min citire

Mai rar așa ceva! A găsit în târg la Dumbrăveni 24.100 de lei și i-a predat Poliției.

Balesti om generos bani

Balesti om generos bani

Scris de Autor Publicat: 29 sept. 2025, 20:01

Ieri, un bărbat de 65 de ani, din comuna Bălești (Vrancea), a găsit 24.100 de lei în zona Târgului din Dumbrăveni. Acesta nu a stat mult pe gânduri și s-a dus la postul de poliție, predând întreaga sumă.Mai mult, cel care pierduse banii, un bărbat de 62 de ani, din comuna Slobozia Bradului (Vrancea), a venit la poliție și și-a recuperat prejudiciul, fiind sprijinit de polițistul care a gestionat cazul.„Gestul făcut de cetățeanul din Bălești este unul care merită toată aprecierea. Cinstea, corectitudinea și respectul față de semeni sunt valori care dau putere unei comunități”, a transmis Inspectoratul de Poliție Județean Vrancea.

Distribuie articolul

Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate