Advertising
VIDEO Bolojan, o nouă sfidare la adresa jurnaliștilor. Șeful Guvernului a refuzat să răspundă întrebărilor după ședința pe buget

VIDEO Bolojan, o nouă sfidare la adresa jurnaliștilor. Șeful Guvernului a refuzat să răspundă întrebărilor după ședința pe buget
Scris deRealitatea de Vrancea
Publicat20 mar. 2026, 15:08
Actualizat20 mar. 2026, 15:09
Sursărealitatea.net
Un nou gest de sfidare din partea premierului Ilie Bolojan. La ieșirea din plen, după aprobarea bugetului, șeful Guvernului a refuzat din nou să răspundă întrebărilor adresate de reporterul Realitatea PLUS, Alessia Păcuraru. Întrebat inclusiv despre criza carburanților și scumpirile masive resimțite la pompă, Bolojan a trecut în tăcere pe lângă presă.
Citește și
- 21:21Petrișor Peiu (liderul senatorilor AUR): „Față de Rusia trebuie protestat ferm, de fiecare dată când drone rusești intră în spațiul nostru aerian”
- 16:54Marian Alecu critică dur clasa politică: „Ne-am săturat de incompetență și infatuare. Nu faceţi decât să vă feriţi de leadership şi implicare”
- 12:14Ilie Bolojan, reacție după a treia dronă căzută în România în trei zile: „Condamnăm ferm încălcarea spațiului aerian”
- 20:24Profesorul Adrian Mitroi critică legea salarizării: „Nu este construită pe baza performanțelor”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News


























