GEORGE SIMION, PRIMA REACȚIE DUPĂ ANUNȚUL LUI ILIE BOLOJAN: A DISTRUS IDEA UNUI PREȘEDINTE IMPARȚIAL

GEORGE SIMION, PRIMA REACȚIE DUPĂ ANUNȚUL LUI ILIE BOLOJAN: A DISTRUS IDEA UNUI PREȘEDINTE IMPARȚIAL
"Mai mult nu a putut să facă și dl Bolojan decât să distrugă și idea unui președinte imparțial", a transmis liderul AUR.
George Simion, candidatul mișcării suveraniste la cea mai importantă funcție în stat și, totodată, cel care a câștigat detașat primul tur al aalegerilor prezidențiale din 4 mai, a reacționat la anunțul făcut de Ilie Bolojan legat de candidatul pe care președintele interimar îl va vota la scrutinul din 18 mai. "Mai mult nu a putut să facă și dl Bolojan decât să distrugă și idea unui președinte imparțial", a transmis liderul AUR.
"Un președinte de Consiliu Județean, mai mult nu a putut să facă domnul Bolojan decât să distrugă și ideea unui președinte imparțial (cel puțin de formă).
Așteptăm eventualele ședințe CSAT", a transmis luni George Simion.
Reacția președintelui AUR vine după ce Ilie Bolojan și-a declarat, luni, susținerea pentru Nicușor Dan în cursa pentru Cotroceni.
MATERIAL PUBLICITAR POLITIC Partidul Alianța pentru Unirea Românilor
e-mail: info@partidul aur.ro adresă: str. Geneva, nr. 20, parter, ap. 1, com. Tunari, sat. Tunari jud. Ilfov
CMF – 31250007 CPP – A0B0C1D1E1 TUR 2
Sursa: Realitatea din AUR
Citește și:
- 21:51 - Oana Gheorghiu sfidează CSM-ul: „Da, sunt vinovată că am cerut eliminarea pensiilor speciale”
- 21:10 - Ana Maria Păcuraru, invitată la conferința de la Washington. Șeful companiei principale de gaz din SUA, la Realitatea PLUS
- 15:15 - Franța și Germania pregătesc o reformă majoră a diplomației UE. Kaja Kallas ar putea pierde o parte din atribuții
- 14:22 - Ana-Maria Păcuraru: NATO este în alertă din cauza dronelor explodate în România
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News

























