Advertising
Săptămână crucială pentru noul guvern. Nicușor Dan ar putea convoca noi discuții cu partidele

Nicușor Dan (Inquam)
Scris deRealitatea de Vrancea
Publicat19 iul. 2026, 11:35
SursăRealitatea PLUS
Urmează o săptămână de foc! Liderii partidelor ar putea fi chemați din nou la Palatul Cotroceni de către președinte pentru discuții despre proiectele care trebuie adoptate, dar și despre formarea noului Guvern. Potrivit unor surse, cel mai devreme țara noastră ar putea avea un Guvern cu puteri depline la final de august, dar șansele ca Ilie Bolojan să rămână în continuare la putere până în septembrie sunt uriașe. Jurnalistul Realitatea PLUS, Angelo Ardelean, a urmărit cele mai noi evoluții.
Citește și
- 21:19Anca Alexandrescu: „Și susținătorii pro-europenilor și suveraniștii sunt la fel de nemulțumiți și sătui de ceea ce se întâmplă în România”
- 10:31Sorin Muncaciu (deputat AUR): „Coeficientul umilinței! Guvernul a stabilit că un medic care salvează vieți valorează mai puțin decât birocrația de stat”
- 07:17Președintele Ungariei Tamas Sulyok și-a promulgat propria revocare din funcție
- 20:32Nu se mai vând case din cauza hackerilor. Gheorghe Piperea: „Pur și simplu circuitul juridic civil este blocat”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Vrancea și pe Google News


























